• Bez prijímacej skúšky

• Riaditeľ Strednej odbornej školy technológií a remesiel v Bratislave, Ivanská cesta 21, v zmysle Zákona č. 245/2008 Z. z. § 65 ods. 4 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a so súhlasom zriaďovateľa oznamuje, že pre školský rok 2021/2022 prijme do trojročných učebných odborov 80 žiakov a do dvojročných učebných odborov 60 žiakov.

V školskom roku 2021/2022 otvárame trojročné učebné odbory: 80 žiakov

• 2464 H strojný mechanik – 10 žiakov
          • 2683 H 11 elektromechanik – silnoprúdová technika – 10 žiakov
          • 2683 H 17 elektromechanik – chladiace zariadenia a tepelné čerpadlá – 10 žiakov
          • 3355 H stolár – 12 žiakov
          • 3661 H murár – 8 žiakov
          • 3675 H maliar – 8 žiakov
          • 3678 H inštalatér – 14 žiakov
          • 6475 H technickoadministratívny pracovník – 8 žiakov

Po prerokovaní v pedagogickej rade školy, riaditeľ strednej školy stanovuje kritéria pre prijatie žiakov do učebných odborov.

Kritériá na prijatie do učebných odborov – stredné odborné vzdelanie

1. získal nižšie stredné vzdelanie (úspešne ukončil deviaty ročník základnej školy)
          2. je
          zdravotne spôsobilý
          3. poradie prijatých uchádzačov bude zostavené podľa priemerného prospechu za I. polrok 9. ročníka ZŠ
          4. vykoná zápis do prvého ročníka v termíne určenom riaditeľom školy
          5. V prípade rovnosti v bodov 1, 3, rozhodne lepšia známka zo správania v 9. ročníku ZŠ a lepší priemerný prospech v II. polroku 8. ročníka ZŠ. Ak bude mať žiak z dôvodu pandémie slovné hodnotenie z uvedených predmetov, bude zohľadnený prospech v danom predmete zo 7. ročníka.

V školskom roku 2021/2022 otvárame dvojročné učebné odbory: 60 žiakov

• 3686 F stavebná výroba 30 žiakov
          • 2478 F strojárska výroba 30 žiakov

Kritériá na prijatie do učebných odborov – nižšie stredné odborné vzdelanie

1. Pre žiakov, ktorí ukončili povinnú školskú dochádzku na základnej škole v nižšom než deviatom ročníku alebo deviaty ročník neukončili úspešne, ako aj žiakom, ktorí úspešne neukončili základnú školu po deviatich rokoch školskej dochádzky
          2. je
          zdravotne spôsobilý
          3. vykoná zápis do prvého ročníka v termíne určenom riaditeľom školy
          4. Poradie uchádzačov bude zostavené podľa toho, v ktorom ročníku ukončil ZŠ

– z 8. ročníka ZŠ
          – zo 7. ročníka ZŠ
          – zo 6. ročníka ZŠ

5. V prípade rovnosti poradia uchádzačov v bode 4, rozhodne lepšia známka zo spávania

Dôležité !

Zoznam prijatých žiakov bez prijímacích skúšok bude zverejnený na webovej stránke školy www.sostar.sk a v budove školy do 26. apríla 2021.

Termín a doručenie potvrdenia o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenia o nenastúpení žiaka na štúdium na strednej škole je do 3. mája 2021. Potvrdenie sa doručuje cez EduPage, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou na adresu strednej školy alebo do elektronickej schránky strednej školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.

V prípade, že prijatý uchádzač potvrdenie o nastúpení na štúdium nedoručí v termíne, bude sa to považovať za nezáujem o štúdium a uvoľnené miesto bude ponúknuté ďalšiemu uchádzačovi v poradí.

Bratislava 22. 02. 2021

Ing. Ľubomír Kovaľ